12 Aralık 2013 Perşembe

İki Diş..

14. ayın içersindeyiz İpek kızla..
Fırsatımız olamıyor diye hiç not düşemiyoruz, olmuyor, günler geçiyor.İpek artık yürümüyor koşuyor.. Evde tehlike şeklinde geziyor. Bazen ortadan kayboluyor, hava karanlık falan da farketmiyor, odalardan,banyodan, koltuk, kapı arkalarından topluyoruz kendisini. Pek temkinli değil, her an her şey gelebiliyor başına..Bir yeri acıdığında tık diyor, hatta artık uzatıyor falan, tıkkaaaa şeklinde geziyor gün boyu. Hoşlanmadığı bir şey olduğunda, istediği bir şey olmadığında da tıkkaaa...Şu sıra herkese babbaa diyor.. Bir çok kelimeyi bizden sonra tekrar ediyor..Geçen sabah, ablası için uyuyyooo bile dedi.. Bunlar genelde tek seferlik. Ara ara kaka yapınca eliyle gösterip kakkaa diyor.Suya buurrrrrrr diyor.
 Her çeşit oyun oynamaya bayılıyor, yalnız başına pek vakit geçiremiyor, mutlaka birimiz hep onunlayız.. Koşmalı,kaçmalı,yakalamalı oyunlar favorimiz.. Ayakta ve de başka birşeyle meşgul olduğum zamanların genelinde bacağıma yapışık.Çok iştahlı diyemem belki ama yemeyi seven bir çocuk.. Öyle uzun uzun tıka basa yemiyor ama ne bulsa ağzına götürüyor, reddetmiyor.. Bir iki lokma yiyor, bi bakıyor tadına, sonra devam ederse ediyor. Nazlı kızın hala ağzına bile sürmediği bir çok şey olduğu için İpek'in bu haline bayılıyorum açıkçası.. Uzun uzun yememesinin sebebi de bana kalırsa hareketliliği, yemek yiyecek kadar uzun süre sabit duramıyor maalesef. Mama sandalyesine hiç oturmuyor artık. Kucağıma oturtup, hızlıca yedirmeye çalışıyorum öğünlerini.. 1 yaş kontrolunde doktorumuz ' bir gün çok güzel yer, ertesi gün her şeyi reddeder, hiç panik yapma, vucut kendini dengelemeye çalışıyor,sebzeler hariç hiç bir şey için ısrar etme.' demişti. Panik olmuyorum ama ısrar etmeden de duramıyorum açıkçası.
                                                                                                                                                                                                                                                  Hala iki dişimiz var..  Geceleri bilmem kaç kez ağlayarak kalktığımıza göre devamı geliyor diye düşünüyorum. Gece her kalktığında emziriyorum maalesef. Açıkçası emzirmeden uyutmaya çalışamadım hiç, o enerjiyi bulamadım yani kendimde. Gittikçe zorlaşacak sanırım işim ama günün sonunda cidden çok yorulmuş oluyorum ve emzirmek kolaylık gibi geliyor, belki 3 gün uğraşşam sonrası daha kolaylık olacak ama cidden o kadar enerjim bile kalmamış oluyor, emiyor ve de uyuyuyor.. Gün içinde de ara ara çok emmek istiyor ama genelde geçiştiriyorum. Hala günde iki kez max 1er saat uyuyor ve sadece de uyurken emiyor..

4 yorum:

 1. atom karınca bunlar :)
  Damla'da böyle yemek yerken bir oturuyor onun harici ağır işçi gibi hep ayakta :D

  YanıtlaSil
 2. Valla ya ,geçen bi baktım, bizim kız bütün gün hiç oturmuyo, hiiiçç..

  YanıtlaSil
 3. ah ah dertlerimiz aynı valla..Her gece sabahına kesicem emzirmeyi diyorum inan:( bazen 20 dak da bir kalktığım oluyor. Aç olduğundan değil,sırf uykuya dalabilmek için m.eme istiyor:( 1-2 gündüz emzirmeden uyutayım dedim,kıyameti kopardı.Ne yapıcaz hiç bilmiyorum:(
  Yemek konusunu ben de kafama takıyorum. Bir günü elma ve yoğurtla geçiştirdiği oluyor bazen.emiyor diye çok üstünde durmuyorum ama sebze,et,balık hiç yok yav:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeren bu iki numaralar fena çıktı ya..

   Sil